This website uses cookies

Cookies remember you so we can give you a better service online. By using this website or closing this message, you are agreeing to our Cookies noticeClose
Skip to content

Dressage Start Times 31st May 2015 - Cricklands Qualifier Summer series

Thursday 28th May 2015

PLEASE NOTE THAT BD RULES APPLY

There will be a charge of £1 if you would like your test called for you by our caller

 

 

Class One - Intro A/Intro B

No.

Time

Test

Riders Name

Horses Name

1

10:00

A

Angie Ponting

Billy

2

10:07

B

Kate Harris

Molly

3

10:14

A

Emily Nickson

Charlie

4

10:21

B

Mark Thomas

The Prince of Darkness

5

10:28

B

Indy Yorke

Parkmore Boy

6

10:35

B

Jackie Langcake

Rivervalley Roxanne

7

10:42

B

Steph Peskett

Peaches

8

10:49

A

Richard Child

Harley

9

10:53

B

Lauraine Phelan

The Prince of Darkness

10

11:00

A

Mark Lambourne

Kara

11

11:07

B

Jo Parkes

Oscar Boy

12

11:14

B

Maddison Pike

Florence

13

11:21

A

Jane Caddick

Daly Boy

14

11:28

B

Stephen Caddick

Kilbeg Pier Lad

15

11:35

A

Madeline Slater

Daisy

16

11:42

B

Kerrie Fleming

Ross

17

11:49

B

Grace Shayler

Black Magic

18

11:53

B

Teresa Carty

Ballycronnelle Cron

19

12:00

B

Laura Ness

Jay Ho

20

12:07

B

Alexander Benfield

Takoda

 

Class Two – Prelim 1/Prelim 4

No.

Time

Test

Riders Name

Horses Name

14

12:24

1

Stephen Caddick

Kilbeg Pier Lad

15

12:31

1

Medeline Slater

Daisy

16

12:38

1

Kerrie Fleming

Ross

17

12:45

1

Grace Shayler

Black Magic

18

12:52

4

Teresa Carty

Ballycronnelle Cron

19

12:59

1

Laura Ness

Jay Ho

21

13:06

4

Chloe Cardy-Stewart

Night Flight

22

13:13

1

Val Hodges

Jester

23

13:20

4

Heather Liley

BB

24

13:27

4

Liz Foster

Ice Alice

25

13:34

4

Claire Pratley

Chopper

26

13:41

4

Kate Livermore

Kinsky Dollar AR

27

13:48

4

Zara Baker-Tuck

Amber Wizard

Class Three – Prelim 12/Prelim 18

 

No.

Time

Test

Riders Name

Horses Name

20

14:05

18

Alexander Benfield

Averti’s Calling

24

14:12

12

Liz Foster

Ice Alice

25

14:19

12

Claire Pratley

Chopper

26

14:26

12

Kate Livermore

Kinsky Dollar AR

27

14:33

12

Zara Baker-Tuck

Amber Wizard

12

14:40

18

Maddison Pike

Florence

28

14:47

12

Janet Evans

Just Sam

20

14:54

18

Alexander Benfield

Takoda

29

15:01

12

Ann Suter

Shaun

30

15:08

18

Jill Carless

Kingsheath Mastermind

31

15:15

18

Jo Sharpe

Farfields Prince

32

15:22

18

Faye Diffin

A.Conor Z

33

15:29

18

Jacqueline Reed

Abercippyn Master Jack

20

15:36

18

Alexander Benfield

Orion’s Frosty

 

Class Four – Novice 27/Novice 34

No.

Time

Test

Riders Name

Horses Name

20

15:53

27

Alexander Benfield

Orion’s Frosty

31

16:00

34

Jo Sharpe

Farfields Prince

32

16:07

27

Faye Diffin

A.Conor Z

33

16:14

27

Jacqueline Reed

Abercippyn Master Jack

20

16:21

34

Alexander Benfield

Averti’s Calling

 

Rein & Shine

Mailing List