This website uses cookies

Cookies remember you so we can give you a better service online. By using this website or closing this message, you are agreeing to our Cookies noticeClose
Skip to content

Dressage Start Times 25th January 2015

Tuesday 20th January 2015

Dressage start times for the Cricklands Qualifier on 25th January at Buryhill Farm Livery. Please see below or click on download.


Class One - Intro B

Time

No.

Riders Name

Horses Name

Score

Placing

9:30

1

Sarah Thomson

Molly Moo

 

 

9:37

2

Eloise Chisholm

Little Pig

 

 

9:44

3

Anne Pyle

Rosco

 

 

9:51

4

Michelle Byard

Homeward Strut

 

 

9:58

5

Julie Room

Murphy

 

 

10:05

6

Christy McLean

Queeny

 

 

10:12

7

Natalie Kemp

Cleopatra IV

 

 


Class Two – Prelim 4  & 12

Time

No.

Test

Riders Name

Horses Name

Score

Placing

10:22

8

12

Sarah Thomson

Molly Moo

 

 

10:29

9

4

Saffron Leyfield

Waxy

 

 

10:36

10

4

Zara Baker-Tuck

Amber Wizard

 

 

10:43

11

4

Alex Lockwood

Cluney

 

 

10:50

12

12

Claire Lawson

Ebenezer Squeezer

 

 

10:57

13

4

Katie Hilliard

Whispa

 

 

11:04

14

12

Sophie Passmore

Black Paddy

 

 

11:11

15

12

Rosemary Collingborn

Waxy

 

 

11:18

16

4

Natalie Mussell

Wilrik Van De Ribeshoeve

 

 

11:25

17

12

Alexander Benfield

Orion’s Frosty

 

 

11:32

18

12

Issy Keates

Luna

 

 

11:39

19

12

Rosemary Collingham

Cluney

 

 

11:46

20

12

Katie Hilliard

Whispa

 

 

11:53

21

4

Zara Baker-Tuck

Highbente Debutante

 

 

We will try and run the classes as close to the times as we can however they may vary due to unforeseen reasons.


Class Three – Prelim 18

Time

No.

Riders Name

Horses Name

Score

Placing

12:42

22

Issy Keates

Luna

 

 

12:49

23

Jacqueline Reed

Abercippyn Master Jack

 

 

12:56

24

Ann Suter

Shaun

 

 

13:03

25

Janet Evans

Just Sam

 

 

13:10

26

Jo Sharpe

Boyze

 

 

13:17

27

Pippa Scott

Piglet

 

 

13:24

28

Stephanie Briggs

Billy

 

 

13:31

29

Alex Benfield

Orion’s Frosty

 

 

13:38

30

Amy Bird

Connor

 

 


Class Four – Novice 24 & 27

Time

No.

Test

Riders Name

Horses Name

Score

Placing

13:48

31

24

Jo Sharpe

Farfield’s Prince

 

 

13:55

32

24

Alex Benfield

Averti’s Calling

 

 

14:02

33

24

Laura Collins

Red Hills Douglas

 

 

14:09

34

27

Stephanie Briggs

Billy

 

 

14:16

35

27

Jo Sharpe

Farfield’s Prince

 

 

14:23

36

24

Demi Davis

Stella Luminosa

 

 

14:30

37

27

Alex Benfield

Averti’s Calling

 

 

14:37

38

27

Demi Davis

Stella Luminosa

 

 

We will try and run the classes as close to the times as we can however they may vary due to unforeseen reasons.

 

Mailing List