This website uses cookies

Cookies remember you so we can give you a better service online. By using this website or closing this message, you are agreeing to our Cookies noticeClose
Skip to content

Equiboodle Summer Dressage Series Start Times

Equiboodle Sponsor Winter Dressage Series

Start times for the competition on 8th April 2018

Class One - Intro A/ Prelim 7  
No. Time Test Riders Name Horses Name
1 10:00 IA Archer White Gordon
2 10:06 IA Catherine Lawrence Stanley
3 10:12 IA Laura Heaney Northern Lad
5 10:24 IA Ella Compton Little Pig
7 10:36 IA Stephanie Cresswell Timone
8 10:42 IA Simone Hume Hidele Van’t Hagaland
9 10:48 IA Ariella White Silver spring Florence
10 10:54 IA Carly Smith Rainstown X-factor
11 11:00 IA Mabyn Richards Dibble Flint
12 11:06 IA Shannen Payne Just Hobbit
13 11:12 IA Laura Heaney Chesney
14 11:18 IA Sarah James Gwarcoed Black Jack
15 11:24 P7  Ella Compton  Little Pig
16 11:30 P7 Darcy Nicholls  Cwmmawr Fern
17 11:36 P7 Richard Lowe Just for You
         
Class Two – Prelim 2  
No. Time   Riders Name Horses Name
18 11:50 P2 Shannen Payne Just Hobbit
19 11:56 P2 Carly Smith Rainstown X-Factor
20 12:02 P2 Victoria Dickerson Sonic Power
21 12:08 P2 Ariella White Silverspring Florence
22 12:14 P2 Richard Lowe Just For You
23 12:20 P2 Sarah James Gwardcoed Black Jack
24 12:26 P2 Stephanie Cresswell Timone
25 12:32 P2 Mabyn Richards Dibble Flint
26 12:38 P2 Sarah Pettit  Bowstridge Kohinoor
27 12:44 P2 Kate Wilkins Just A Smidge
28 12:50 P2 Charleigh Pettit Kimi
29 12:56 P2 Sarah Dew Rushmore Skyfall
30 13:02 P2 Aimee Lindsay Mischa
31 13:08 P2 Jan Reeves Golden Clover North
         
Class Three – Prelim 13  
No. Time Test Riders Name Horses Name
32 13:30 P13 Sarah Dew Rushmore Skyfall
33 13:36 P13 Kerry Alexander  Blue Cross Bertie
34 13:42 P13 Aimee Lindsay Mischa
35 13:48 P13 Jan Reeves Golden Clover North
36 13:54 P13 Amy Bird Hidele Van’t Hageland
37 14:00 P13 Miranda Skegg Wolfgang Dakota
38 14:06 P13 Diane Green Wishbone
39 14:12 P13 Jenny Pugh Luna
40 14:18 P13 Sarah Dew Grey Coat
41 14:24 P13 Charly Reeves Shaunies Star
42 14:30 P13 Demi Davis Easy Does It
43 14:36 P13 Kaylee Thompson Daskari
44 14:42 P13 Kerry Alexander Brainstorm
45 14:48 P13 Amy Bird Connor
         
Class Four – Novice 27/Elementary 42
No. Time   Riders Name Horses Name
46 15:15 E42 Shevaun Morrow Dreamy Pants
47 15:21 E42 Sarah Dew Grey Coat
48 15:27 N27  Amy Bird Connor
49 15:33 N27 Amellia Humphries Lanarkshire
50 15:39 N27 Faye Diffin A.Conor Z
51 15:45 N27 Marianne Ellis Wryly
53 15:57 N27 Mary Martin Molly Moo
54 16:03 N27 Lowenna Davis Redhill Frisk Me
55 16:09 E42 Sarah Dew Nino


For any queries please call us on 01666 860068 and ask for our Events Organiser or email events@reinandshine.co.uk 

Please sign up for our competition and events newsletter http://eepurl.com/c0sF6b

Mailing List